Ciocia Jadzia (Jadwiga Mackiewicz)

Muzyka niesie radość, ale najwięcej przyjemności daje granie z innymi. Pamiętam, że gdy uczyłam się gry na skrzypcach, odkryciem radosnego muzykowania były dla mnie nie solowe lekcje, tylko granie z koleżanką w duecie (były to duety I. Pleyela). Moje znakomite uczennice, Agnieszka i Małgosia, wpadły na genialny pomysł: chcą zachęcić do wspólnego muzykowania dla przyjemności. Przyjdźcie, a nie pożałujecie.

Agnieszka (gra na flecie od dwóch lat)

Granie na flecie było zawsze moim marzeniem. Wydawało się jednak dość abstrakcyjne i raczej nieosiągalne. Po jakimś koncercie, po moim kolejnym westchnieniu o niespełnionym pragnieniu córka powiedziała ze zniecierpliwieniem: „Mamo, kup flet i po prostu naucz się grać"! Nauczyłam się podstaw. MuzAventura pozwala mi wykorzystywać zdobyte umiejętności. Każdy z nas gra partię dostosowaną do swoich umiejętności, a razem robimy dobrą muzykę!

Daria (6 lat nauki na skrzypcach)

Skończyłam podstawową szkołę muzyczną i nie zdecydowałam się na kontynuację nauki. To zajmuje dużo czasu, wymaga wysiłku, a wirtuozem i tak nie zostanę. MuzAventura jest pomysłem dla takich osób, jak ja. Robimy tu coś, czego mi brakowało w szkole: gramy w zespole! Mogę grać z przyjemnością, bo jeśli nawet coś mi się nie uda, nie słychać tego za bardzo... No i rezultat jest od razu: nie trzeba ćwiczyć wiele tygodni, żeby muzyka fajnie brzmiała.